strona głowna

KAROL DROŻDŻ

Członek Izby Adwokackiej od 2001 roku. Wykładowca Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowałem również na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziale Zarządzania Politechniki Świętokrzyskiej. W 2001 roku zostałem członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

W latach 1998 - 2002 pracowałem w Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy Spółka Jawna w departamencie nieruchomości, gdzie zajmowałem się obsługą transakcji związanych z budową i funkcjonowaniem szeregu wielko-powierzchniowych centrów handlowo - usługowych na terenie całej Polski oraz bieżącą obsługą spółek kapitałowych w ramach szeroko pojętego prawa handlowego.

 

W latach 2002 - 2005 pracowałem w Kancelarii Adwokackiej Małecki & Rychłowski s.c., gdzie kontynuowałem praktykę w zakresie prawa nieruchomości oraz obsługi podmiotów gospodarczych. Jednocześnie zająłem się prowadzeniem licznych postępowań sądowych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw karnych i karno - gospodarczych oraz postępowań arbitrażowych.

 

W latach 2005 - 2017 byłem wspólnikiem w Kancelarii Adwokackiej Diakowska & Drożdż s.c.

Od 2017 prowadzę indywidualną Kancelarię Adwokacką.

 

Od wielu lat przybliżam innym wiedzę prawniczą poprzez prowadzenie różnorakich szkoleń komercyjnych. Jednocześnie prowadzę działalność dydaktyczną będąc wykładowcą i egzaminatorem aplikantów adwokackich Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Byłem również powołany przez Ministra Sprawiedliwości do komisji egzaminacyjnej na państwowym egzaminie adwokackim.

Pełniłem funkcję stałego doradcy sejmowej komisji śledczej zwanej "komisją ds. nacisków na służby specjalne" przez cały okres jej funkcjonowania.

 

Władam biegle językiem angielskim.